Search
Close this search box.

Strefa relaksu w biurze – standard, czy chwilowy trend?

Pracujemy w bardzo wymagającym i szybko zmieniającym się środowisku pracy. W takich warunkach nietrudno o zniechęcenie i w efekcie zmniejszenie produktywności. Poszukując rozwiązania tego problemu, pracodawcy wraz z architektami, projektując biura coraz częściej sięgają po wiedzę interdyscyplinarną. Zaczęto zauważać związek pomiędzy aranżacją biura, a wydajnością i komfortem psychicznym pracowników.

Chillout room – to nie tylko trend, ale potrzeba oparta na wiedzy.

Badania pokazują, że średni czas koncentracji pracownika biurowego wynosi 4h. Po tym okresie nasza produktywność znacznie spada. Zmiana miejsca i pozycji pracy przerywa stagnację, pobudzając do bardziej kreatywnego myślenia i spojrzenia na problem z innej perspektywy. Posiadając tę wiedzę podczas projektowania biura obowiązkiem wydaje się zaaranżowanie przestrzeni do szybkiej regeneracji.

Intuicyjnie czujemy, że w miejscu relaksu oprócz ogólnego wystroju i dodatkowych atrakcji np. muzyki relaksacyjnej, największą rolę będzie odgrywać siedzisko. Przed jego wyborem warto zastanowić się, w jaki sposób ma być użytkowane i jaką rolę spełniać. Do aranżacji biurowych stref odpoczynku, poczekalni, sal spotkań najlepiej sprawdzą się meble miękkie, które wprowadzą domową przytulność.

Ergonomiczne siedzisko to podstawa.

Wybierając meble do przestrzeni biurowych lub publicznych, należy zadbać odpowiednią twardość siedziska. Zbyt twarde siedzisko, nie zapewni komfortu, a zbyt miękkie będzie niewygodne przy wstawaniu. Kształt kubełka Alia zapewnia przyjęcie odpowiedniej pozycji, która umożliwi odprężenie i zapewni wygodę swobodnego korzystania z niego. Jest to możliwe m. in. dzięki dodatkowej warstwie miękkiej tapicerki.

I tu warto zwrócić uwagę, że meble, które przeznaczone są do biur, miejsc publicznych wymagają doboru odpowiedniej tkaniny. Ze względu na to, że użytkowane są często, przez wiele różnych osób oraz nie zawsze łagodnie traktowane, najlepiej, aby ich tapicerka miała odpowiednie właściwości m. in. odporność na ścieranie, pilling i uszkodzenia.

Komfort I funkcjonalność są ważne, ale liczy się również detal.

Funkcjonalne i wygodne siedziska to bardzo istotny aspekt przy projektowaniu stref relaksu, ale nowoczesne biuro ma też wywoływać pozytywne emocje. Z tego powodu w ostatnim czasie dostrzegalny jest trend, zwracania większej uwagi na szczegóły, które mają nadawać unikalnego charakteru wnętrzu. Na przykładzie kolekcji Alia, widzimy, że daje ona wiele możliwości konfiguracji. Teoretycznie biuro wyposażane jest w standardowy mebel, ale dzięki indywidualnej konfiguracji staje się bardziej unikalny i nadaje niepowtarzalny styl projektowanej przestrzeni.

Mamy możliwość wyboru wysokiego lub niskiego oparcia oraz dwie propozycje podstaw: drewniana lub metalowa. Szeroki wybór tkanin z rozbudowanej gamy kolorystycznej oraz możliwość łączenia dwóch kolorów tapicerki sprawiają, że siedziska mogą mieć jeszcze bardziej spersonalizowany charakter dopasowany do projektowanej przestrzeni.

W myśl idei zero waste – ponadczasowy design mebli jest znaczący.

Obserwując szybkość zachodzących zmian w stylu pracy, a tym samym ciągłą potrzebę zmian aranżacyjnych, wyposażenie biura w meble o ponadczasowym designie wydaje się szczególnie ważne. Nienarzucająca się elegancja i prosta forma siedzisk Alia będą długo podążać za kolejnymi zmianami aranżacji biura.

Biurowe strefy relaksu to inwestycja, która szybko się zwróci.

Przestrzeń do odpoczynku to standard nowoczesnego biura, który niesie za sobą wiele korzyści. Poprawa wydajności pracowników, przez co zwiększenie zysków przedsiębiorstwa, to tylko jeden z benefitów. Dobrze urządzone biuro rodzi poczucie przywiązania przez pracownika i chęć angażowania się w rozwój firmy.

Read also

February 7, 2024

4 Design Days w Katowicach – święto designu i architektury.

June 13, 2023

Nowa siedziba

June 6, 2023

Rebranding firmy EURONOVA

November 3, 2022

Targi ORGATEC 2022: Nowoczesne Miejsca Pracy i Ekologia

November 3, 2021

Euronova na Warsaw Home & Contract 2021

Information about Cookies

This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use. Accept to use the website.